Noderīgi

Vēsturiski zināms, ka Ēģiptes faraoni un priesteri dzemdēti ūdenī.

Nozīmīgus pētījumus par dzemdībām ūdenī, par to drošību un ieguvumiem pirmais veicis Igors Čarkovskijs pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados Padomju Savienībā. Šādiem pētījumiem septiņdesmitajos gados pievērsās arī franču ginekologs Mišels Odents (Michael Odent) Redzot daudzos ieguvumus dzemdībās ūdenī, tās kļuva arvien populārākas daudzās Rietumu valstīs.

Cik vien cilvēce sevi atceras, sievietes ūdeni izmantojušas kā atsāpinošu līdzekli dzemdībās. Dzemdības ūdenī ir pieļaujamas arī Latvijā, bet nav domātas visiem.

Tas ir :

 • saudzējošs režīms bērna smadzenēm,
 • paaugstināta audu elastība,
 • dabīga atsāpināšana bez medikamentiem.

Dzemdībās ārpus ūdens rodas t.s. “pilno vēnu sindroms”, kas nedaudz pasliktina asinsriti kājās. Asinsvadi sašaurinās un asinis nepieplūst nepieciešamā daudzumā uz kājām. Paaugstinās spiediens. Tā kā sievietes parasti dzemdību laikā guļ uz muguras, spiediens uz aortu pastiprinās, kā rezultātā asinsrite pasliktinās. Ūdenī, pat ja sieviete guļ uz muguras, spiediens uz aortu ir nedaudz vājāks un asinsrite ir labāka. Nerodas “pilno vēnu sindroms”, tātad arī spiediens nepaaugstinās.

Ūdens atslābinoši iedarbojas uz placentas asinsvadiem, tie mazāk sašaurinās un bērna asinīs nokļūst vairāk barības vielas. Un šādos nosacījumos viņam ir vieglāk pārciest uzlikto slogu dzemdībās un viņa smadzenes darbojas saudzējošākā režīmā. Ūdens atslābina māti, un māte atslābina bērnu.

Stress provocē augstu hormonu izdalīšanos, kas kaitīgi iedarbojas gan uz māti, gan uz bērnu. Lai pasargātu dzīvībai svarīgos orgānus, tādus kā smadzenes, sirdi, nieres – stresa hormoniem ir liela ietekme uz asins piegādāšanu (stresa stāvoklī organisms dzemdi neuztver kā svarīgu orgānu) un ja asins pieplūde dzemdei mazinās, tad cieš bērns no skābekļa trūkuma. Bet, dzemdētājai atrodoties ūdenī, tas ir daudz labāk.

Spiediens uz bērna galviņu dzemdībās ūdenī samazinās par 30 – 40 %. Viņam ir vieglāk pārvarēt atmosfēras spiedienu.

Ūdens izmantošana dzemdību laikā:

 • Tā ir tīra, praktiska, prātīga un droša procedūra.
 • Ūdens samazina daudzas iejaukšanās procedūras.
 • Optimālā ūdens temperatūra ir 37.C
 • Vannas dziļums ne mazāks kā 60 cm., lai ūdens aptver vēderu sēžot četrrāpus vai tupot. Ieteicamais garums 2,2 metri. Iespējams izmantot savu piepūšamo baseinu.
 • Kāpt vannā ieteicams dzemdību aktīvajā fāzē t.i. pie 4-6 cm. dzemdes kakla vēruma. Ātra iegremdēšanās var bremzēt dzemdību darbību. Gadījumos, kad aktīvajā dzemdību periodā sāpes mazinās, var izkāpt ārā, atpūsties un atkal kāpt atpakaļ.
 • Ūdens var arī izkustināt apstājušās dzemdības. Var izmantot dušu, vai šļakstināšanu uz krūšu galiem.
 • Augļa sirds tonīšus var klausīties ūdenī ar speciālu tam domātu dopleri.
 • Daudzreiz palīdz ūdens līstošās skaņas ( mūzikas ierakstu izmantošana).

Nepieciešams gatavojoties dzemdībām ūdenī:

 1. Vieta, kur pret dzemdībām ūdenī ir labvēlīgi noskaņoti (vanna, baseins, ūdens, aprīkojums)
 2. Apmācīts personāls (vecmāte, ārsts)
 3. Pārliecība, ka tas ir tas, ko vēlos.
 4. Pase.
 5. Mātes pase, kur fiksēti visi fakti par grūtniecības norisi (uzziniet no savas vecmātes, kādus dokumentus vēl pieprasa Jūsu izvēlētajā dzemdību vietā)
 6. Apģērbs, ko vilksiet dzemdību laikā un pēc tam.
 7. 2 pāri īso zeķu
 8. Silts halāts
 9. Frotē dvieļi (2 gb.)
 10. Mikrolax 1 gb (mikroklizmiņa)
 11. Tualetes un higiēnas piederumi.
 12. Mazuļa pūriņš (flaneļa autiņi 4 gb., krekliņi, biksītes, cepurītes, jaciņas, vēlams arī adīta jaciņa un vilnas zeķītes, tās vēlamas arī vasarā, jo bērniņš māmiņas vēderā visu laiku bijis 36,6 C*)
 13. Telekarte vai mobilais telefons, piezīmju grāmatiņa un rakstāmais.
 14. Pēcdzemdību paketes un 3 gb. jostiņpamperbikses.

Kontrindikācijas dzemdībām ūdenī:

 • Sievietēm, kurām ir klīniski sašaurināts iegurnis.
 • Cukura diabēta slimniecēm.
 • Sirds – asinsvadu saslimšanas.
 • Placentas priekšguļas vai daļējas priekšguļas gadījumos.
 • Narkotisko vielu lietotājas.
 • Infekcijas slimības (vairāk domāts STS)
 • Nenosvērtas – psihiski emocionālas sievietes.
 • Epilepsija.
 • Eklampsija.

Katra vēlme dzemdēt ūdenī jāskata individuāli.

Mīnusi dzemdībās ūdenī:

 • Ūdens nav dzemdību problēmu risinājums.
 • Vecmātei dzemdības vadīt ūdenī ir grūtāk nekā parastās. Tas ir apgrūtinošs process medicīniskajam personālam, nevar vadīt vairākas dzemdības vienlaicīgi.
 • Dzemdības ūdenī ir vienmēr maksas un katrā iestādē tā atšķiras.
 • Dzemdības norit ilgāk, it sevišķi, ja ūdens tiek izmantots pārāk agri. Sieviete nogurst.
 • Pēc 3-4 stundām nepieciešams mainīt ūdeni, jo siltā ūdenī sāk vairoties zarnu nūjiņa
 • Rūpīgi jaizvēlās poza, lai ērtāk būtu spiesties.
 • Nevar apvienot medikamentu lietošanu, stimulēšanu (jo bērns var aspirēt)
 • Ja ir risks asiņošanai, tad ir grūti palīdzēt, nepieciešams partneris.
 • Retos gadījumos ir grūtāk palīdzēt pie pleciņu iestrēgšanas.
 • Ir bērni, kas vienkārši nevēlās dzimt ūdenī (izņemot mammu ārā no ūdens, viņi piedzimst 1- 2 spiedienos)
 • Ārstu, vecmāšu negatīvais spiediens, kuri paši nav pieņēmuši dzemdības ūdenī, bieži problēmas noraksta uz dzemdībām ūdenī, kuras ir arī sauszemes dzemdībās. Vecāk,i saskaroties ar negatīvu attieksmi, vaino sevi par izvēli. Tādēļ vieglāk ir noliegt, nevis dzemdības vadīt profesionāli un individuāli.

   Sigulda

Līgums ar vecmāti 450 EUR + 200 EUR ūdens + Istabas no 100 – 30 EUR

Tālrunis +371 29446911 Aija

 • Liepāja

Ieteicams līgums ar vecmāti (par dzemdībām ūdenī nav jāmaksā)

Tālrunis +371 29488490 Ingūna

 • Dzemdību māja Krimuldas nov(. reg. nr. 8069-00005)

Līgums par visiem pakalpojumiem 3 d/n 800 EUR

Tālrunis +371 29446911

Rīgas Dzemdību Nams

Jautāt uz vietas

 

Ēriksona hipnoze dzemdībās

Šis būs ieskats vienā no dzemdību sāpju remdināšanas metodēm. Tā kā Internetā neviens nekādus medicīniskus ieteikumus nedod, tad metodes apraksts ir ļoti virspusējs. Bet tas dod Jums iespēju painteresēties pie savas vecmātes vai ārsta par metodes piemērošanas iespēju tieši jūsu gadījumā.

To pielieto normālu dzemdību atsāpināšanai. Tā kā nav iepriekš iespējams paredzēt, kādas būs Jūsu dzemdību sāpes, jo tās katrai ir atšķirīgas, ar M.Ēriksona hipnozes palīdzību Jūs iegūstat brīnumainu spēju pārveidot un mazināt tās. Sāpēm nav robežu. Ja viņas sākās domās, tad tās ātri vien pāriet ķermenī. Ķermeni ir vieglāk ārstēt. Un jūsu ķermenis ir radīts, lai spētu tikt galā ar sāpēm.

Sāpju atvieglošanai ir vairāki paņēmieni, piemēram, pareiza elpošana dzemdību laikā, iegremdēšanās ūdenī, ērtas pozas un daudzas citas. Katrai dzemdētājai attieksme pret dzemdību sāpēm arī ir dažāda. Dažas ir gatavas pieņemt sāpes pat tad, ja nav viegli tās pārciest. Viens no veidiem kā tikt galā ar dzemdību sāpēm ir M.Ēriksona hipnoze, kura balstās uz strādāšanu ar zemapziņu, jo mums katram ir apziņa un ir zemapziņa. Emocijas, jūtas – tā ir zemapziņas zona. Ja domā tikai ar kreiso galvas puslodi, tad nevar atrisināt problēmu, jāiemācās domāt arī ar labo puslodi. Sāpes dzemdību laikā kļūst par Jūsu problēmu, kura ir jānovērš. To var izdarīt iedarbojoties uz zemapziņu ar pozitīvajām emocijām, iemācot savam ķermenim šīs sāpes nomainīt pret patīkamām izjūtām, par plaukstošiem ziediem, pret paisumu un bēgumu jūras krastā, pret kalnos kāpšanu un daudz ko citu sev patīkamu. Jūs klausīsiet un sekosiet sava prāta labvēlīgām instrukcijām. Viena stunda pārvērtīsies par vienu minūti.

Bieži vien grūtnieces grūtniecības laikā uzkrāj daudz negatīvo emociju un šeit daļa nopelna ir masu mēdijiem, radiem, draugiem. Gala rezultātā iegūstam raizes, bažas, satraukumu, kas nebūt nepalīdzēs veiksmīgam dzemdību risinājumam. M.Ēriksona hipnoze palīdz šīs negatīvās emocijas pārvērst pozitīvajās.

Ir dzemdētājas, kuras pašas lieliski tiek galā ar sāpēm, tā saucamā pašhipnoze.

Pēc pieredzes, strādājot ar šo hipnozi dzemdībās, varu teikt, ka šīs dzemdības ir vieglas un sarežģījumu ir daudz mazāk. Dzemdētāja netiek iemidzināta, viņa ir visu laiku kontaktējama un vadāma. Jebkurā brīdī, ja vien pati vēlas, to var pārtraukt, iziet no šī stāvokļa. Medikamenti lietoti netiek nekādi.

Ar M.Ēriksona hipnozes palīdzību var rast daudzu problēmu risinājumu. Mēdz būt, ka topošā māmiņa ļoti baidās no dzemdībām. Šeit ir jau runa par bailēm. Un meklējot to cēloni, bieži vien tas atrodas bērnībā. Šī problēma, kura sēdējusi tik ilgi zemapziņā pēkšņi uzrodas pirms dzemdībām mūsu apziņā. Viņa vienkārši ir jāatrisina, ko palīdzu izdarīt.

M.Ēriksona princips: AR CILVĒKU NESTRĪDĒTIES, BET PIEMĒROTIES UN STRĀDĀT VIŅA VĒRTĪBU SISTĒMĀ. CILVĒKS ATNES SEV LĪDZI NE VIEN PROBLĒMU, BET ARĪ TĀS RISINĀJUMU, BIEŽI PAR TO NEMAZ NENOJAUŠOT.

Vai šī hipnoze ir laba, vai slikta ir tas pats, ja es jautātu, vai ūdens ir labs vai slikts?